Pradžia
en ru

„Ignitis gamybos“ akcijų supirkimas

Informacija apie „Ignitis gamybos“ akcijų supirkimą

Tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ 2020 m. gegužės 18 d. pradėjo įgyvendinti privalomą jos dukterinės bendrovės AB „Ignitis gamybos“ akcijų išpirkimo procesą.

„Ignitis gamybos“ akcijų privalomas išpirkimo procesas baigėsi 2020 m. rugpjūčio 17 d. Už įvykdytus sandorius buvo atsiskaityta antrą dieną po sandorio sudarymo.

Bendrovė privalomų akcijų išpirkimų metu už akcijas siūlė su Lietuvos banku suderintas kainas, kurios buvo tokios pačios, kokios buvo mokamos nekonkurencinių oficialių siūlymų metu. Už vieną „Ignitis gamybos“ akciją – 0,640 EUR kaina.

„Ignitis gamybos“ akcijos iš akcininkų išpirktos Nasdaq Vilnius oficialaus siūlymo rinkoje, vadovaujantis Nasdaq Vilnius reguliuojamos rinkos taisyklėmis.

Tuo atveju, jei akcininkai nepardavė savo turimų „Ignitis gamybos“ akcijų iki privalomų akcijų išpirkimų termino pabaigos, „Ignitis grupė“, atlikusi mokėjimus į akcijų nepardavusių akcininkų depozitinę sąskaitą, įgijo teisę kreiptis į teismą per 30 dienų nuo privalomo akcijų supirkimo termino pabaigos, prašydama įpareigoti akcijų sąskaitų tvarkytojus padaryti atitinkamus įrašus apie akcijų nuosavybės teisės perėjimą „Ignitis grupei“, ką ir padarė, 2020 m. rudenį pateikdama atitinkamus pareiškimus Vilniaus miesto apylinkės teismui.

Informacija apie „Ignitis gamybos“ akcijų nuosavybės teisių perėjimo bylos eigą

„Ignitis grupė“, atlikusi mokėjimą į depozitinę sąskaitą už likusias „Ignitis gamybos“ akcininkų neparduotas akcijas, dar 2020 m. rudenį kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą su prašymais pripažinti jos nuosavybę į šias akcijas. Teismas išskyrė pareiškimą į dvi atskiras bylas – bylą, kurioje suinteresuoti asmenys – „Ignitis gamyba“ akcininkai yra mirę, ir bylą, kurioje suinteresuotais asmenimis yra visi kiti likę „Ignitis gamybos“ akcininkai. Pareiškimas išskirtoje byloje, kurioje suinteresuotais asmenimis yra visi „Ignitis gamybos“ akcininkai,  kurie nėra mirę, teisme buvo priimtas  2021 m. kovo 15 d., ir buvo iškelta civilinė byla (daugiau informacijos apie bylos eigą). Tuo tarpu byla, kurioje suinteresuotais asmenimis įtraukti mirę „Ignitis gamyba“ akcininkai, dar nėra iškelta, teismas laukia duomenų apie mirusių akcininkų teisių perėmėjus patikslinimo.  Visa reikšminga informacija apie bylų proceso eigas bus skelbiama „Ignitis grupės“ bei „Ignitis gamybos“ interneto svetainėse. Apie atliekamus procesinius veiksmus akcininkai taip pat bus informuoti Civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka teismo pasirinktu būdu.

 Svarbiausios susijusios naujienos:

Kilus papildomų klausimų, galite kreiptis: