Pradžia
en ru

Naujienos

Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje Specialiųjų operacijų pajėgų pratybų „Liepsnojantis kalavijas 2022“ kulminacija

Naujienos

Pratybomis Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje baigtos balandžio mėnesį prasidėjusias Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų (SOP) tarptautinės pratybos, kurių tikslas – kartu su 1 300 dalyvių iš 15 NATO ir Aljanso partnerių šalių pasirengti užtikrinti greitą bei efektyvų atsaką į įvairaus pobūdžio konvencines ir hibridines grėsmes Lietuvos, Latvijos bei Estijos oro erdvės, sausumos ir jūrų teritorijose bei kibernetinėje erdvėje. 

„Kitos NATO valstybės ir mūsų sąjungininkės mato Lietuvą ir Baltijos regioną, kaip pagrindinį fokusą, kuriame reikia įprasti treniruotis, veikti visoms pajėgoms ruošiantis aukšto intensyvumo agresijai. Specialiųjų operacijų pajėgoms yra formuojamos konkrečios užduotys, kurioms jos šiuo metu treniruojasi kartu su užsienio partneriais, taip pat tikrinama pajėgų valdymo grandinė nuo NATO iki vietinių pajėgų, ruošiamasi įveikti hibridinio karo iššūkius“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas plk. Ltn. Valdemaras Rupšys.

Tokio pobūdžio tarptautinės pratybos didina sąveiką tarp NATO sąjungininkų bei partnerių, ypač akcentuojant specialiųjų operacijų vykdymą iki galimo Aljanso 5-ojo straipsnio aktyvavimo.

Pratybas „Liepsnojantis kalavijas“ nuo 2012 metų organizuoja Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgos.

Daugiau apie vykusias pratybas galite paskaityti čia.